BLM15HD601SZ1D
Ferrite Beads Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz 0.3A 0.85Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Availability: In Stock
Package Type: 1005
CAD Models: Symbol, Footprint, 3D Model
What is SnapMagic Search?
Compatible with Eagle, Altium, Cadence OrCad & Allegro, KiCad, & more.
Discover parts from Texas Instruments, Microchip, TE Connectivity, Vishay & more.
- Symbol and Footprint
- 3D Model
- Alternates
Symbol
No web preview
This Symbol is Available for
Footprint
No web preview
This Footprint is Available for
3D Model
Preview not available
Note: If you're using IE or Edge, right-click and choose "Save as" to download.
Get this 3D Model in 1 business day!
More
| Verification | Issues | Specs | Pricing |
Specifications for the BLM15HD601SZ1D
| Part Name | BLM15HD601SZ1D |
| Manufacturer | Murata |
| Impedance based on Impedance Frequency | 600.0 |
| Current Rating (A) | 0.3 |
| Series | BLM15_SZ1 |
| Impedance Tolerance | 25% |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=BLM15HD601SZ1%23 |