BLM18EG101TN1D
100 Ohms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A 45mOhm
Specifications for the BLM18EG101TN1D
| Part Name | BLM18EG101TN1D |
| Manufacturer | Murata |
| Impedance based on Impedance Frequency | 100.0 |
| Category | Ferrite Beads |
| Current Rating (A) | 2.0 |
| Series | BLM18_TN1 |
| Impedance Tolerance | 25% |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=BLM18EG101TN1%23 |