BLM31SN500SZ1L
50 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 12A 1.6mOhm
Availability: Out of Stock
Package Type: 3216
Specifications for the BLM31SN500SZ1L
| Part Name | BLM31SN500SZ1L |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Impedance based on Impedance Frequency | 50.0 |
| Current Rating (A) | 12.0 |
| Series | BLM31_SZ1 |
| Impedance Tolerance | 12.5 ohm |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=BLM31SN500SZ1%23 |