CK45-E3DD472ZYVNA
4700 pF -20%, +80% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Availability: In Stock
Package Type: RADIAL
CAD Models: Symbol and Footprint
What is SnapMagic Search?
Compatible with Eagle, Altium, Cadence OrCad & Allegro, KiCad, & more.
Discover parts from Texas Instruments, Microchip, TE Connectivity, Vishay & more.
- Symbol and Footprint
- 3D Model
- Alternates
Symbol
No web preview
This Symbol is Available for
Footprint
No web preview
This Footprint is Available for
3D Model
Preview not available
Note: If you're using IE or Edge, right-click and choose "Save as" to download.
Get this 3D Model in 1 business day!
More
| Verification | Issues | Specs | Pricing |
Specifications for the CK45-E3DD472ZYVNA
| Part Name | CK45-E3DD472ZYVNA |
| Manufacturer | TDK |
| RoHS | True |
| Formats Available for Symbols and Footprints |
Altium, Eagle, KiCAD, Cadence OrCad/Allegro, PADS, DxDesigner, PCB123, Pulsonix, Proteus |
| Datasheet | See Datasheet PDF |
| Series | CK45 |
| Tolerance | –20 %, +80 % |