CPF0402B16K9E1
SnapVerified
Precision Thin Film Smnt Restr 0402 Case 16.9kOhm +/-0.1%.063W +/-25ppm/C | TE Connectivity CPF0402B16K9E1
Availability: In Stock
Package Type: 1005
Specifications for the CPF0402B16K9E1
| Part Name | CPF0402B16K9E1 |
| Packaging Method | Taped & Reeled |
| TE Internal Number | 5-1879215-6 |
| Temperature Coefficient | ±25 |
| Resistance | 16.9K |
| Resistance Range | 1kΩ – 1MΩ |
| Product Type | Fixed Resistor |
| Tolerance | .1% |