CPF0402B2K74E1
SnapVerified
Precision Thin Film Smnt Restr 0402 Case 2.74kOhm +/-0.1%.063W +/-25ppm/C | TE Connectivity CPF0402B2K74E1
Specifications for the CPF0402B2K74E1
| Part Name | CPF0402B2K74E1 |
| Dimensions | 1 x .5 x .3 |
| Size Code | 0402 |
| Packaging Method | Taped & Reeled |
| TE Internal Number | 8-1879214-4 |
| Temperature Coefficient | ±25 |
| Resistance | 2.74K |
| Product Type | Fixed Resistor |
| Tolerance | .1% |
| Resistance Range | 1kΩ – 1MΩ |