CPF0603B680KE1
SnapVerified
680 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Availability: In Stock
Package Type: 1508
Specifications for the CPF0603B680KE1
| Part Name | CPF0603B680KE1 |
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Mount Style | Surface Mount |
| Dimensions | 1.55 x .8 x .45 |
| Voltage Rating (V) | 50 |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistor Type | Precision Resistor |
| Package | 0603 |
| Packaging Method | Taped & Reeled |
| TE Internal Number | 1-1879417-5 |
| Temperature Coefficient | ±25 |
| Resistance | 680K |
| Resistance Range | 1kΩ – 1MΩ |
| Number of Resistors | 1 |
| Termination Type | Solder |
| Power Rating | .063 |
| Product Type | Fixed Resistor |
| Tolerance | .1% |