DLW31SN161SQ2L
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 160 Ohms @ 100 MHz 340mA DCR 400mOhm
Availability: In Stock
Package Type: HORIZONTAL-4
CAD Models: Symbol, Footprint, 3D Model
What is SnapMagic Search?
Compatible with Eagle, Altium, Cadence OrCad & Allegro, KiCad, & more.
Discover parts from Texas Instruments, Microchip, TE Connectivity, Vishay & more.
- Symbol and Footprint
- 3D Model
- Alternates
Symbol
No web preview
This Symbol is Available for
Footprint
No web preview
This Footprint is Available for
3D Model
Preview not available
Note: If you're using IE or Edge, right-click and choose "Save as" to download.
Get this 3D Model in 1 business day!
More
| Verification | Issues | Specs | Pricing |
Specifications for the DLW31SN161SQ2L
| Part Name | DLW31SN161SQ2L |
| Manufacturer | Murata |
| Impedance based on Impedance Frequency | 160.0 |
| Current Rating (A) | 0.34 |
| Series | DLW31SN_SQ2 |
| Voltage Rating DC (V) | 50.0 |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=DLW31SN161SQ2%23 |