ERJ-H3ED2741V
High Temperature Thick Film Chip Resistor (Automotive Grade), ERJH3E Series, 270K Ohm +/-0.5% , 0.125W , 0603 size , chip resistor (1.6 x 0.8 x 0.45mm)