ERJ-P14F1400U
RESISTOR, THICK FILM, 140 OHM, 1%, 1210; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:140ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Cut Tape; MSL:(Not Applicable); SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)