LQH32CN1R0M33L
1 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 78mOhm Max Nonstandard
Availability: In Stock
Package Type: 1210-2
CAD Models: Symbol, Footprint, 3D Model
What is SnapMagic Search?
Compatible with Eagle, Altium, Cadence OrCad & Allegro, KiCad, & more.
Discover parts from Texas Instruments, Microchip, TE Connectivity, Vishay & more.
- Symbol and Footprint
- 3D Model
- Alternates
Symbol
No web preview
This Symbol is Available for
Footprint
No web preview
This Footprint is Available for
3D Model
Preview not available
Note: If you're using IE or Edge, right-click and choose "Save as" to download.
Get this 3D Model in 1 business day!
More
| Verification | Issues | Specs | Pricing |
Specifications for the LQH32CN1R0M33L
| Part Name | LQH32CN1R0M33L |
| Manufacturer | Murata |
| Category | Surface Mount Inductors |
| Series | LQH32CN_33 |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=LQH32CN1R0M33%23 |
| RoHS | True |
| Formats Available for Symbols and Footprints |
Altium, Eagle, KiCAD, Cadence OrCad/Allegro, PADS, DxDesigner, PCB123, Pulsonix, Proteus |
| Datasheet | See Datasheet PDF |
| Maximum Dc Resistance | 60 (mΩ) |
| Inductor Construction | Wire-Wound |
| Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2 (mm) |
| Shielded | No |
| Series | LQH32CN |
| Depth | 2.5 (mm) |
| Height | 2 (mm) |
| Package Case | 1210 (3225M) |
| Length | 3.2 (mm) |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 1 μH |