LQH32PN2R2NN0L
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 91.2mOhm Max Nonstandard
Availability: Out of Stock
Package Type: NONSTANDARD
Specifications for the LQH32PN2R2NN0L
| Part Name | LQH32PN2R2NN0L |
| Manufacturer | Murata |
| Product Link | https://www.murata.com/en-us/products/productdetail?partno=LQH32PN2R2NN0%23 |
| RoHS | True |
| Series | LQH32PN_N0 |
| Formats Available for Symbols and Footprints |
Altium, Eagle, KiCAD, Cadence OrCad/Allegro, PADS, DxDesigner, PCB123, Pulsonix, Proteus |
| Datasheet | See Datasheet PDF |
| Maximum Dc Resistance | 76 (mΩ) |
| Inductor Construction | Wire-Wound |
| Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1.55 (mm) |
| Tolerance | ±30 (%) |
| Inductance | 2.2 μH |