NLV32T-4R7J-PF
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 1.5Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Availability: Out of Stock
Package Type: SMD-2
CAD Models: Symbol, Footprint, 3D Model
What is SnapMagic Search?
Compatible with Eagle, Altium, Cadence OrCad & Allegro, KiCad, & more.
Discover parts from Texas Instruments, Microchip, TE Connectivity, Vishay & more.
- Symbol and Footprint
- 3D Model
- Alternates
Symbol
No web preview
This Symbol is Available for
Footprint
No web preview
This Footprint is Available for
3D Model
Preview not available
Note: If you're using IE or Edge, right-click and choose "Save as" to download.
Get this 3D Model in 1 business day!
More
| Verification | Issues | Specs | Pricing |
Specifications for the NLV32T-4R7J-PF
| Part Name | NLV32T-4R7J-PF |
| Manufacturer | TDK |
| RoHS | True |
| Life Cycle Status | End of Life |
| Formats Available for Symbols and Footprints |
Altium, Eagle, KiCAD, Cadence OrCad/Allegro, PADS, DxDesigner, PCB123, Pulsonix, Proteus |
| Datasheet | See Datasheet PDF |
| Maximum Dc Resistance | 1.5 (Ω) |
| Inductor Construction | Wire-Wound |
| Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.2 (mm) |
| Tolerance | ±5 (%) |
| Inductance | 4.7 μH |