RR0816P-683-D
Thin Film Chip Resistor; Power Rating:63mW; Resistance:68kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Series:RR; Resistor Element Material:Thin Film; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 25ppm; Package/Case:0603 ;RoHS Compliant: Yes