RT0603FRE075R6L
RESISTOR, 0603, 1% 50PPM 5R6; Resistance:5.6ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.1W; Voltage Rating:75V; Series:TF220; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:0603; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Termination Type:SMD