SG73P2ATTD5603F
RESISTOR, SURGE, 560K OHM 1% 0805; Resistance:560kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.5mm; External Length / Height:2mm; External Width:1.25mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0805; Series:SG73P; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:150V