Symbol and Footprint for this part were not created by SnapMagic, if you would like our team to create this part for you then
Request Now
STF202-22T1G
RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 2 Channel R = 22Ohms, C = 68pF SC-74, SOT-457
Availability: Out of Stock
Package Type: TSOP-6
CAD Models: Symbol, Footprint, 3D Model
What is SnapMagic Search?
SnapMagic Search is a free library of symbols & footprints for the STF202-22T1G by Onsemi and for millions of electronic components.
Compatible with Eagle, Altium, Cadence OrCad & Allegro, KiCad, & more.
Discover parts from Texas Instruments, Microchip, TE Connectivity, Vishay & more.
- Symbol and Footprint
- 3D Model
- Alternates
Symbol
No web preview
This Symbol is Available for
Footprint
No web preview
This Footprint is Available for
3D Model
Preview not available
Note: If you're using IE or Edge, right-click and choose "Save as" to download.
Get this 3D Model in 1 business day!
More
| Verification | Issues | Specs | Pricing |
Specifications for the STF202-22T1G
| Part Name | STF202-22T1G |
| Manufacturer | onsemi |
| RoHS | True |
| Life Cycle Status | Obsolete |
| Formats Available for Symbols and Footprints |
Altium, Eagle, KiCAD, Cadence OrCad/Allegro, PADS, DxDesigner, PCB123, Pulsonix, Proteus |
| Datasheet | See Datasheet PDF |
| Dimensions | 3.1 x 1.7 x 1 (mm) |
| Maximum Operating Supply Voltage (V) | 5.25 V |
| Typical Resistance | 1.5 (Pull-Up) kΩ, 22 (Series) kΩ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Length | 3.1 (mm) |
| Height | 1 (mm) |
| Width | 1.7 (mm) |
| Maximum Supply Current (A) | 5 μA |
| Package Type | TSOP |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Termination Type | USB Line Termination |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Pin Count | 6 |
Inventory for the STF202-22T1G by Onsemi from major distributors.
| Supplier | Quantity | Price | Purchase | |
|---|---|---|---|---|
|
★ Featured
|
|
3,000 x $0.27
|
Visit Site |
No issues have been reported for the STF202-22T1G
If you experienced any issues with the symbol or footprint, please report it.